Naktinio krepšinio turnyro 3x3 „Krepšinio naktis 20“

NUOSTATAI

   I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1.      Varžybų tikslai

Ugdyti aktyvią, sportišką ir veiklią bendruomenę.
Išsiaiškinti stipriausias Kėdainių rajono gyventojų ir svečių 3 prieš 3 komandas.
Populiarinti krepšinį, skatinti aktyvų laisvalaikį.
Krepšinio žaidimu skatinti žmonių užimtumą, propaguoti blaivų ir sveiką gyvenimo būdą.

2.      Varžybų dalyviai

Turnyre dalyvauja Kėdainių rajono gyventojai ir svečiai. Viena komanda gali dalyvauti tik vienoje amžiaus grupėje. Vyrų mėgėjų grupėje negali dalyvauti LKL,NKL, RKL A ir B divizionų licenzijas turintys žaidėjai.
Nepilnamečiai turnyro dalyviai turi turėti lydintį pilnametį asmenį bei pasirašytą tėvų sutikimą (sutikimo forma dalyviams siunčiama registracijos metu).
Komandų sudėtys ir rezultatai suvedami į FIBA 3×3 platformą, kurioje turnyro dalyviams skiriami reitingo taškai.
Turnyro organizatoriai turi teisę diskvalifikuoti komandas, kurių žaidėjai yra aukštesnio meistriškumo, negu tai leidžia taisyklės.

 3.      Varžybų laikas ir vieta

2020 metų rugpjūčio 14 d. 20 val., Kauno kolegijos J. Radvilos fakulteto sporto aikštynas, J. Basanavičiaus g. 4, Kėdainiai

 4.      Komandų registracija

a)    Komandą  gali sudaryti daugiausiai 4 asmenys.
b)   Turnyras vyksta keturiose dalyvių grupėse: 2003 m. gimimo ir jaunesnių vaikinų; vyrų elito; vyrų mėgėjų; merginų. Vienas žaidėjas gali atstovauti tik vieną komandą.
c)    Pateikus suklastotus dokumentus ar varžybų metu žaidžiant neregistruotiems žaidėjams, komanda diskvalifikuojama.
d)   Komandą sudaro trys asmenys (ir vienas atsarginis žaidėjas pasirinktinai), sumokėję kiekvienam nariui skirtą registracijos mokestį.
e)    Komandai neatvykus į turnyrą, registracijos mokestis negrąžinamas.

 5.      Varžybų organizavimo taisyklės

a)    Varžybų taisyklės išsiunčiamos komandų vadovams, kartu patvirtinant registraciją.
b)   Dalyviai varžybų metu privalo vilkėti vienodą, tvarkingą aprangą.
c)    Turnyro metu budi sveikatos priežiūros specialistai. Už sveikatos būklę bei paliktus be priežiūros daiktus turnyro metu atsako patys turnyro dalyviai.

                                                                                                    II. VARŽYBŲ TAISYKLĖS
 1.      Komandos

a)      Kiekvieną komandą sudaro trys žaidėjai (gali būti registruojamas vienas atsarginis žaidėjas).
b)      Visos komandos ir jų žaidėjai turi užsiregistruoti pas varžybų organizatorių.
c)      Rungtynės pradedamos esant trims kiekvienos komandos žaidėjams. Rungtynių eigoje gali likti ir du komandos žaidėjai.
d)     Varžybų organizatoriai pasilieka teisę diskvalifikuoti žaidėjus ar komandas, jeigu varžybų metu fiksuojamas nesportiškas elgesys.
e)      Visos rungtynės žaidžiamos pagal paskelbtą tvarkaraštį. Jeigu kuri nors komanda būna nepasiruošusi žaisti nustatytu laiku, jai fiksuojamas PRALAIMĖJIMAS rezultatu 0:21.

 2.      Varžybų vykdymas

a)      Varžybos vykdomos pusinėje krepšinio aikštelėje, abejoms komandoms metant į vieną 
b)      Rungtynės trunka 10 minučių nestabdomo laiko arba iki tol, kol viena komanda pelno 21 tašką.
c)      Prieš kiekvienas rungtynes komandoms skiriamas 2-3 minučių laikas apšilimui.
d)     Varžyboms teisėjauja vienas teisėjas. Rungtynėms gali būti skiriami ir du teisėjai.
e)      Dėl teisės pradėti rungtynes su kamuoliu yra metama moneta. Monetos metimą laimėjusi ekipa turi teisę pasirinkti, ar varžybas pradeda turėdama kamuolį, ar gindamasi.
f)       Baudos metimai ir metimai iš vidinės tritaškio linijos pusės yra verti vieno taško, metimai iš išorinės tritaškio linijos pusės – dviejų taškų.
g)      Esant lygiam rezultatui po pagrindinio laiko, vyksta pratęsimas. Pratęsimą laimi komanda, pirmoji pelniusi du taškus. Pratęsimą su kamuoliu pradeda ta komanda, kuri rungtynes pradėjo gindamasi.
h)      Atakai skirtas laikas – 12 sekundžių. Atakos laiką kontroliuoja varžybų teisėjas.
i)        Pražangos metimo metu atveju yra metamas vienas baudos metimas, jeigu metimas atliktas iš vidinės tritaškio linijos pusės, ir du baudos metimai, jeigu metimas atliktas iš išorinės tritaškio linijos pusės.
j)        Komandos pražangų limitas – 6 pražangos. Viršijus šį limitą, už 7,8 ir 9 komandines pražangas yra skiriami du baudos metimai. Galioja ir taiklaus metimo su pražanga atveju.
k)      Prasižengus 10 kartų ir daugiau, skiriami du baudos metimai ir kamuolio valdymas po jų. Galioja ir taiklaus metimo su pražanga atveju.
l)        Už nesportinę pražangą skiriami 2 baudų metimai ir kamuolio valdymas. Techninė pražanga – 1 baudos metimas ir kamuolio valdymas. Dvi nesportines pražangas gavęs žaidėjas iš rungtynių diskvalifikuojamas.
m)    Po pelnytų taškų puolanti komanda kamuolį turi išsivaryti arba perduoti kamuolį už tritaškio linijos. Besiginanti komanda negali žaisti į kamuolį puslankio zonoje po krepšiu.
n)      Žaidimas po pražangos ne metimo metu ir po kitų taisyklių pažeidimų pradedamas, kai Besiginančios komandos žaidėjas ties tritaškio linija priešais krepšį paduoda kamuolį puolančiam žaidėjui ir žaidimas tęsiamas (check-ball).
o)      Po atkovoto kamuolio gynyboje arba perimto kamuolio, kamuolį užvaldžiusi komanda turi išsivaryti arba perduoti kamuolį už tritaškio linijos.
p)      Ginčo situacijoje kamuolys atitenka besigynusiai komandai.
q)      Žaidėjai gali keistis prieš „check-ball“ situaciją, prieš atliekant baudos metimus arba tarp metimų. Pirmasis aikštelę turi palikti aikštės žaidėjas ir tik tada atsarginis gali žengti į aikštę

3.      Komandų rikiuotė turnyrinėje lentelėje

Vykdant varžybas grupėse, bendra komandų rikiuotė turnyrinėje lentelėje nustatoma pagal šių kriterijų eiliškumą:

a)      Pergalių skaičius;
b)      Komandų tarpusavio palyginimas (pergalę tarpusavio akistatoje iškovojusi ekipa rikiuojasi aukščiau);
c)      Didžiausias pelnomų taškų vidurkis (neskaičiuojant taškų gautų laimėjus rungtynes, kuriose priešininkui buvo užskaitytas techninis pralaimėjimas);
d)      Bendras įmestų ir praleistų taškų santykis (neskaičiuojant taškų gautų laimėjus rungtynes, kuriose priešininkui buvo užskaitytas techninis pralaimėjimas).

Jei pagal šiuos 4 kriterijus nepavyksta išsiaiškinti, kuri komanda užima aukštesnę vietą, tuomet komandų vieta turnyrinėje lentelėje paaiškėja burtų keliu arba, esant techninėms galimybėms, įvykdant rungtynių peržaidimą tarp vienodą rezultatą turinčių komandų.

 Pastaba. Visose šiuose nuostatose neaprašytose žaidimo situacijose teisėjaujama pagal oficialias FIBA taisykles.